Jaunumi

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju ģimenes lokā pārrunā jautājumus par veselīgu dzīvesveidu

Vairāk nekā puse jeb 55% Latvijas iedzīvotāju ģimenes lokā pārrunā jautājumus par veselīgu dzīvesveidu un dalās ar informāciju, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.

Dati liecina, ka sievietēm jautājumi par veselīgu dzīvesveidu ir aktuālāki, jo uz jautājumu “Vai jūs ģimenes lokā mēdzat pārrunāt dažādus aktuālus jautājumus par veselīgu dzīvesveidu?” aptaujā apstiprinoši atbildējuši 60% sieviešu un 49% vīriešu.

Kopīgi ģimenē pārrunāt jautājumus par veselīgu dzīvesveidu un dalīties ar informāciju visaktuālāk ir jaunākās grupas respondentiem – 59% atbildējuši apstiprinoši, nedaudz mazāk pārējās vecuma grupās, bet vismazāk vecumā no 50-59 gadus veco aptaujas dalībnieku vidū – 48%. Pierīgas iedzīvotāji visaktīvāk veselīga dzīvesveida jautājumus apspriež ģimenē – 61% no aptaujātajiem atbildējis apstiprinoši. Zemgalē uz šo jautājumu apstiprinoši atbildēja 57% respondentu, Rīgā 54%, Kurzemē un Latgalē 52%, bet Vidzemē tikai 45%.

23% aptaujas dalībnieku sacījuši, ka par veselības jautājumiem īpaši nerunā ģimenē, bet cenšas ievērot veselīgu dzīvesveidu. Šeit vismazāk – tikai 17% – apstiprinoši atbildējuši jaunākajā (18-29 gadu) vecuma grupā, bet pārējās vecuma grupās – no 20-25% respondentu.

18% aptaujas dalībnieku teikuši, ka īpaši nedomā par veselīga dzīvesveida apspriešanu ģimenē – vīriešu vidū šāda atbilde bijusi populārāka nekā starp sievietēm. Vēl 5% no aptaujātajiem uz jautājumu “Vai jūs ģimenes lokā mēdzat pārrunāt dažādus aktuālus jautājumus par veselīgu dzīvesveidu?” nav varējuši atbildēt.

Reprezentatīvo iedzīvotāju aptauju “Mēness aptieka” sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat” 2023.gada februārī veica visā Latvijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

FOTO: PIXABAY